Hydraulik Marcin Esner

Ogrzewanie podłogowe w Olsztynie – instalacja

Ogrzewanie podłogowe

Od ponad 15 lat zajmujemy się wykonawstwem instalacji sanitarnych oraz gazowych. Realizujemy kompletne systemy centralnego ogrzewania, w tym wodne ogrzewanie podłogowe. Jako doświadczona firma instalacyjna zapewnimy profesjonaln

ą realizację usługi w oparciu o dostarczony projekt instalacji. Posiadamy także zniżki w hurtowniach, dzięki czemu nasi kliencie otrzymują produkty najwyższej jakości w niższej cenie.

Zapraszamy do kontaktu 608 518 771 w celu omówienia szczegółów współpracy.

Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat ogrzewania płaszczyznowego.

usługi hydrauliczne

Podstawowe informacji na temat ogrzewania podłogowego

Obecnie ogrzewanie podłogowe to bardzo popularny system grzewczy stosowany w wielu nowych domach. Coraz częściej decydujemy się na podłogówkę, rezygnując ze „zwykłych i tradycyjnych” grzejników, ze względu na funkcjonalność, ale również względy estetyczne.

Ogrzewanie płaszczyznowe doskonale sprawdzi się zarówno w łazience, kuchni, ale również w salonie. Jeśli jesteś właśnie na etapie wyboru systemu grzewczego w swoim domu to ten artykuł jest stworzony dla Ciebie. Odpowie na kluczowe pytania – dlaczego ten rodzaj ogrzewania zyskał w ostatnim czasie na popularności, jakie rodzaje ogrzewania podłogowego są dostępne na rynku oraz jakie ma ono zalety.

Opinie Klientów:

„Profesjonalnie, szybko i w dobrej cenie! Polecam gorąco”

Ewelina Nasuta

„Wykonanie prac hydraulicznych w łazience przebiegła szybko i bez problemowo – polecam”

Ewelina K.

„Terminowo, fachowo i tanio”

Patryk J.

Zalety ogrzewania podłogowego

Jedną z zalet ogrzewania podłogowego jest równomierne i doskonałe ogrzanie pomieszczenia, dzięki temu, że cała podłoga oddaje ciepło, a nie jak to jest w przypadku kaloryferów, gdy ciepło wydziela się z jednego miejsca. Dzięki podłogówce uzyskujemy komfortowy pionowy rozkład temperatury – najcieplej w okolicach stóp, im wyżej tym chłodniej. Optymalna temperatura ogrzewanej podłogi to nie więcej niż 25°C. W pomieszczeniach z tego rodzaju ogrzewaniem powietrze nie jest nadmiernie suche (większa wilgotność), co powoduje ograniczenie powstawania roztoczy, który dodatkowo nie unosi się (zaleta szczególnie ważna dla alergików). Jest to wynikiem tego, że nie ma ruchu powietrza, bo ciepło jest przekazywanie do podłoża za pomocą promieniowania.

Zaletą jest również to, że instalacja jest praktycznie niewidoczna – to daje większą estetykę wnętrza oraz możliwość odpowiedniego zagospodarowania i zaaranżowania pomieszczeń.
Nadal masz wątpliwości? A może przekona Cię argument, że podłogówka wymaga do zasilenia 45°C, a tradycyjny kaloryfer aż 60°C, co przekłada się na niższe rachunki za gaz czy prąd. Kolejnym argumentem jest jeszcze większa oszczędność energii dzięki równomiernemu grzaniu szybko osiągamy komfort cieplny, wtedy możemy obniżyć temperaturę o  2°C, a to przekłada się na spadek zużycia energii o nawet 12 %.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe możemy podzielić na dwa rodzaje (w zależności od metody, jaką jest ono zasilane):

  1. Ogrzewanie wodne – w tym przypadku źródłem ciepła jest woda lub glikol płynący w rurkach, które podgrzewane są w kotle/piecu gazowym, przez pompę ciepła kolektory słoneczne. Koszty montażu tego typu ogrzewania są większe, ale późniejsza eksploatacja jest zdecydowanie tańsza niż podłogówka elektryczna. Zastosowanie pompy ciepła lub kolektorów słonecznych pozwala na dbanie o ekologię.
  2. Ogrzewanie elektryczne – to połączenie sterownika i mat grzewczych (lub folii oporowych), które podłączone są do sieci elektrycznej za pomocą przewodów. Do zalet tego rodzaju ogrzewania zaliczamy możliwość używania go przez cały rok. Zastosowane maty grzewcze nagrzewają się bardzo szybko i są niezwykle cienkie. Aby obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego stosuje się tzw. ogrzewanie strefowe w celu ewentualnego dogrzania pomieszczeń.

Zasadnicze pytanie brzmi – który wariant wybrać? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Należy dokładnie zastanowić się, który wariant będzie najlepszy i wziąć wszystkie czynniki pod uwagę – m. in. czy jest to stary dom czy nowy, czy przez rodzaj zastosowanego ogrzewania będzie trzeba zmieniać wylewki w starej zabudowie.
Najbardziej popularny rozwiązaniem jest wodne ogrzewanie podłogowe, w którym się specjalizujemy.

Jakie materiały można zastosować bezpiecznie na podłogówkę?

Na rynku istnieje szeroki wybór materiałów wykończeniowych na podłogi. Pytanie, czy wszystkie rodzaje można zastosować w przypadku ogrzewania podłogowego? Które z nich będą najlepszym wyborem? Na podłogę z ogrzewaniem podłogowym najlepiej nadają się naturalne kamienie, gres oraz terakota, ze względu na to, że doskonale przewodzą one ciepło. Na podłogę możemy również bez przeszkód położyć laminowane panele oraz drewniane warstwowe deski, np. drewno tekowe lub Merbau. Przed zakupem warto zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie możliwości stosowania w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym.

Czas na wybór sprawdzonego wykonawcy

Zaczynasz budowę i szukasz doświadczonego instalatora? Zadzwoń 608 518 771 i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin przed innymi.

biuro

Różnowo 403

11-001 Dywity

Warmińsko-mazurskie

telefon

608 518 771

698 198 559 

email

marcinesner@interia.pl